- Wybierz kategorię -

Maszyny rolnicze / Pługi / Pługi obrotowe

Maszyny rolnicze / Pługi / Pługi obrotowe
Pług obracalny z zabezpieczeniem zrywalnym lekki
KONSTRUKCJA OPTYMALNA
Niezawodność i prostota obsługi zamknięte w solidnej konstrukcji. Nasze pługi łączą w sobie te cechy i z pewnością spełnią Twoje wymagania. Odpowiedni prześwit pod ramą wynoszący 76cm i rozstaw korpusów 85cm gwarantują przykrycie nawet znacznej ilości resztek pożniwnych oraz poplonów.
Zastosowanie wysokiej jakości stali pozwoliło na uzyskanie bardzo wytrzymałej konstrukcji przy najniższej w swojej klasie masie całkowitej maszyny. Rama (profil 120x120 mm) ze stali o podwyższonych parametrach, ulepszonej termicznie daje pewność, że pług poradzi sobie nawet w trudnych warunkach.
Nasze doświadczenia, opinie zadowolonych klientów oraz ciągłe testy pozwalają Nam tworzyć nowe rozwiązania czego efektem jest kolejna generacja pługów obrotowych.
OBNIŻAJ KOSZTY, ZAPOMNIJ O PRZESTOJACH
Kierunek jest jeden: ograniczenie kosztów produkcji. Przyszłość obranego przez Ciebie kierunku produkcji roślinnej jest bezpieczna z maszynami solidnymi i wydajnymi, a nie drogimi. Seria pługów PO daje Ci pewność szybkiego zwrotu poniesionych kosztów pozwalając skupić się na uprawach. Koncepcja pługa obrotowego wpisuje się w ideę wydajnej i szybkiej orki bez zbędnych przestojów. Orka to pierwszy zabieg agrotechniczny. To początek drogi. Ruszaj w drogę tylko z doświadczonym partnerem. Śmiało ruszaj z nami. Konstruktorzy AGRO-MASZ opracowując koncepcję pługów obrotowych skupili się na zastosowaniu najnowszych dostępnych rozwiązań technicznych takich jak ulepszona cieplnie rama oraz budowa oparta na połączeniach śrubowych dla wydłużenia żywotności maszyny, daje to gwarancję niezawodności przez długi czas.
EKONOMICZNY W KAŻDYM WZGLĘDZIE
Lekka konstrukcja to mniejsze zużycie paliwa, a więc niskie koszty na start. W połączeniu z długą żywotnością podzespołów roboczych to niskie koszty eksploatacji. AGRO-MASZ wykorzystuje w produkcji swych pługów zaawansowane technologie obróbki stali dla uzyskania optymalnej wytrzymałości podzespołów roboczych. Różnica niewidoczna dla oka ale odczuwalna z każdą godziną pracy w polu.
ZMIENNA SZEROKOŚĆ NA ZMIENNE WARUNKI
Wydajność orki oraz poziom spalania ciągnika zależą w dużej mierze od szerokości roboczej pługa. Szerokość orki w naszych pługach zmienić możesz w prosty sposób przez zmianę położenia śruby regulacyjnej, która określa szerokość pracy każdej skiby. Bez zbędnego wysiłku dostosowujesz szerokość roboczą pługa do mocy i typu ciągnika. Czterostopniowa skala skokowej regulacji szerokości pracy każdego korpusu w zakresie 30, 35, 40, 45 cm daje duże możliwości.
Zmniejszenie szerokości mogą wymuszać zmienne warunki glebowe. Możesz również zwiększyć szerokość do maksimum jeśli chcesz wykonać płytką orkę. Moc oraz parametry ciągnika mogą być w pełni wykorzystane również w bardzo zmiennych warunkach.
REGULACJA POPRZECZNA ZAWSZE RÓWNOMIERNA
Kąt nachylenia pługa ustawia się odrębnie dla każdej strony . Gwarantem równomiernej pracy lewych i prawych korpusów jest prosty układ śrub umiejscowionych przy głowicy maszyny. Ustaloną pozycję (kąt) pracy korpusów lewych i prawych blokujemy przez zabezpieczenie uchwytów zawiasowych.
NOWA GŁOWICA
Nowa konstrukcja głowicy drugiej generacji pługów obrotowych wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom. Pług sprosta trudnym warunkom współpracując z nowymi typami ciągników. Bezobsługowa praca przez lata to zasługa trzpienia obrotu o zwiększonej średnicy wykonanego w opatentowanej technologii, osadzonego na układzie bliźniaczych łożysk igłowych. Za płynny obrót pługa odpowiedzialny jest umiejscowiony za wieżyczką pługa siłownik obrotu. Dzięki lekkiej konstrukcji i optymalnemu przeniesieniu środka ciężkości maszyny obrót wykonywany jest bardzo szybko bez zaburzania stabilności zestawu.
Do wyboru belka zaczepowa II lub III kategorii dla najlepszego dopasowania do Twojego ciągnika. Dodatkowo, by optymalnie przenieść środek ciężkości pługa w kierunku ciągnika, belka może być zblokowana w jednej z czterech pozycji.
KORPUSY I ODKŁADNIE DOKŁADNIE TAKIE JAK POTRZEBUJESZ
Konstruowany by sprawdzić się w głębokiej orce od 15 do 35cm dla szerokości roboczych w zakresie 30 – 45cm na każdą skibę. Nasze korpusy sprawdzają się nawet przy prędkościach dochodzących do 10km/h. Praca każdego korpusu daje efekt wyrównanych krawędzi bruzd przy pełnym odwróceniu każdej skiby nawet przy dużej ilości resztek organicznych. Duża w tym zasługa cylindryczno-śrubowych odkładni, które stawiają niewielkie opory dodatkowo wydatnie wpływając na zmniejszenie zużycia paliwa.
Korpusy znakomicie sprawują się również przy kruszeniu większych brył gleby.
Standardowo montowane na każdym korpusie listwy ścinające sprawdzają się na glebach z dużą ilością resztek pożniwnych, nie zmniejszając prześwitu między korpusami jak w przypadku stosowania przedpłużków, tym samym nie powodują ryzyka zapychania się maszyny.
Docenisz na pewno prostą regulację śrubową odkładni oraz kąta natarcia całego korpusu szczególnie, gdy za wyznacznik efektywnej pracy stawiasz sobie niskie zużycie paliwa.
DOBRZE ZESTROJONE ZABEZPIECZENIE
Na każdy typ gleby, w warunkach pól niezakamienionych lub zakamienionych nieznacznie, najskuteczniejszym oraz tanim rozwiązanie jest zabezpieczenie korpusów przed uszkodzeniem śrubami zrywalnymi. Śruba, w położeniu poprzecznym blokująca położenie korpusu między dwiema blachami kieszeni, ścinana jest gdy siła nacisku działająca na lemiesz przekroczy 2700kg. Przełożenie śruby przez dwie płyty kieszeni niweluje niepożądany efekt deformacji otworów, w których śruba się znajduje oraz nie pozostawia możliwości zakleszczenia się śruby w otworze konstrukcyjnym korpusu. Wymiana śruby jest więc niekłopotliwa.
INTELIGENTNE LINIOWANIE ORAZ USTAWIENIE SZEROKOŚCI PIERWSZEJ SKIBY
W regulacji kierujemy się jedną zasadą: prostota. Tylko nieskomplikowane układy regulacji parametrów pługa pozwalają Ci skupić się na pracy, a nie na kontrolowaniu zachowań maszyny. Regulacja liniowania oraz szerokości pierwszej skiby (w układzie równoległobocznym) odbywa się za pomocą śrub rzymskich. W prosty sposób uzyskujemy optymalny punkt ciągu.
Tak według naszej koncepcji wygląda prosta regulacja.
DUŻO, ZA TAK NIEWIELE
Pługi serii PO dostępne w wersjach 3, 4 i 5-cio skibowych stanowią optymalną ofertę dla gospodarstw małych i średnich. Prześwit pod ramą wynoszący 76cm i rozstaw korpusów 85cm lub 100cm, dają wyobrażenie o dużych możliwościach maszyny. Z takim pługiem nie przestraszysz się nawet pól z dużą ilością resztek pożniwnych.
STABILNE PROWADZENIE
Mocne koło gumowe mocowane za ostatnią sekcją roboczą pługa stabilizuje pracę maszyny i pewnie utrzymuje zadaną głębokość roboczą ograniczaną na skali regulacji za pomocą kostek stalowych.
TRUDNE WARUNKI TO NIEWIELKIE WYZWANIE -WYPOSAŻENIE NA KAŻDE WARUNKI
Odpowiednio dobrana charakterystyka stali, z której wykonane są lemiesze pozwala na absorbowanie naprężeń powstających podczas pracy. Ta cecha w połączeniu z odpowiednią odpornością na ścieranie przesądza o tym, że nasze lemiesze spełniają świetnie swą rolę.
Na lemieszach osadzone są dwustronne dłuta. Poddawane są one specjalnej obróbce cieplnej, co wydłuża ich żywotność. Po wytarciu się jednej strony dłuta można je obrócić o 1800, a po całkowitym ich wyeksploatowaniu wymienić na nowe – równie skuteczne i niedrogie dłuta Agro-masz. Dłuta efektywnie podnoszą jakość pracy w każdych warunkach orki.



Standard:
  • zabezpieczenie kołkowe zrywalne przeciw kamieniom
  • regulowana szerokość skiby 30, 35, 40 oraz 45 cm
  • gumowe koło z możliwością regulacji głębokości pracy
  • prześwit pod ramą 76 cm
  • rozstaw korpusów 85 cm
  • w standardzie lemiesze z dłutami
  • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej hartowanej

Dane techniczne
Model Liczba skib (szt.) Waga (kg)* Moc (KM) Szerokość robocza (m) Wydajność (ha/h)
POL3 3 960 60 - 80 0,90 - 1,35 0,6 - 1,1
POL4 4 (3 + 1) 1150 80 - 100 1,20 - 1,80 0,8 - 1,5

* podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.
 
Film:

Ta strona korzysta z cookies OK